Aranżacja w stylu nowoczesnym

Charakterystykę nowoczesnego stylu aranżacji wnętrz ująć można w dwóch hasłach: przestrzenność i minimalizm. Ilość mebli i elementów dekoracyjnych w nowoczesnych pomieszczeniach ograniczona jest do minimum. Każdy szczegół jest starannie dobrany. Nowoczesne pomieszczenia wydają się być bardzo przestrzenne, nawet jeśli nie mają dużego metrażu. To dzięki temu, że nowoczesna architektura stawia na otwarty plan mieszkania – pomieszczenia nie są oddzielane od siebie ścianami, np. pokój dzienny z aneksem kuchennym, a naturalne światło swobodnie dociera do wszystkich zakamarków pokoju. Ponadto we współczesnych aranżacjach króluje minimalizm, zasada: im mniej – mebli, kolorów, wzorów, ozdobników – tym lepiej.

Jasne, chłodne kolory najlepiej oddają istotę nowoczesnych aranżacji. Są czyste, promienne i dobrze odbiją światło. Sprawiają, że pomieszczenia wydają się przestrzenne. Dominacja czystej bieli lub szarości może być przytłaczająca, dlatego urozmaica się je kontrastowymi, intensywnymi barwami, które nadają aranżacji dynamicznego charakteru.

Nowoczesne meble mają prostą formę: jednolite kolory, pozbawione są zdobników. Cały ich urok tkwi w niekonwencjonalnej bryle opartej na kształtach geometrycznych. W pomieszczeniach, w których dominują neutralne barwy, akcesoria stają się bardzo ważnymi elementami aranżacji. Eksponowane na stonowanym tle cieszą oko wyszukaną formą: soczystymi kolorami, niecodziennymi kształtami, dużymi rozmiarami. W nowoczesnym wnętrzu nie ma miejsca na bałagan. Każdy przedmiot jest starannie dopasowany do charakteru innych elementów wystroju.

Dobrze dobrane oświetlenie w nowoczesnym wnętrzu jest istotnym środkiem eksponowania materiałów dekoracyjnych. Samo powinno być niewidoczne, mieć barwę zbliżoną do koloru światła naturalnego.


GALERIA

Studio Projektowania Wnętrz
Copyright © studioprojektowaniawnętrz.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.